Єдина Країна! Единая Страна!

Обласна майстерня вчителів хімії

28 листопада 2017 року з метою підвищення фахової майстерності вчителів хімії на базі Миколаївської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів мистецтв і прикладних ремесел експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості» Миколаївської міської ради проведено засідання обласної майстерні вчителів хімії з проблеми «Удосконалення професійної компетентності вчителя у використанні сучасного обладнання кабінету хімії» під керівництвом Попової Анастасії Валеріївни, учителя хімії, біології.
Учасників привітала заступник директора школи Стемковська Ярослава Євгенівна, яка наголосила на великому значенні хімічної освіти у підготовці учнівської молоді до життя у технологізованому суспільстві. Незважаючи на те, що основним вектором діяльності закладу є розвиток творчої особистості дитини та її природжених обдарувань, значна увага приділяється методичній роботі з обдарованими дітьми природничого спрямування.
Калашник Ольга Павлівна, методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій, виступила з доповіддю, у якій висвітлила питання про основні напрями використання інноваційних технологій для підвищення рівня викладання хімії в закладах загальної середньої освіти області.
Цікавим та корисним для учителів був майстер-клас учителя хімії, біології Попової Анастасії Валеріївни, яка ознайомила присутніх із досвідом роботи щодо формування інформаційно-цифрової компетентності учнів на уроках хімії, продемонструвавши вчителям авторський підхід до навчання учнів на основі використання мультимедійного обладнання, цифрових лабораторій та програмного забезпечення «SmartNotebook».
У практичній частині заходу для вчителів було проведено навчальний практикум із використання сучасного обладнання в кабінеті хімії, під час якого педагоги мали можливість самостійно попрацювати з інтерактивною дошкою; знайти відповіді на проблемні питання за допомогою інтернет-ресурсів; використовуючи цифровий вимірювальний комплекс, визначити рН-середовища та зміну температур в екзотермічних та ендотермічних реакціях.
Калашник Ольга Павлівна, методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, у практичній частині майстерні запропонувала деякі хімічні досліди для домашнього та демонстраційного експерименту з використанням речовин, що застосовуються в побуті.
У підсумках заходу учасники обговорили науково-методичні особливості сучасного уроку, наголосили на необхідності використання ІКТ із метою підвищення ефективності засвоєння необхідного обсягу навчального матеріалу, визначили основні проблеми формування в учнів інформаційно-цифрової компетентності та компетентності у природничих науках і технологіях відповідно до Концепції Нової української школи.
У роботі обласної майстерні вчителів хімії взяли участь учителі хімії закладів загальної середньої освіти області, учителі опорних шкіл об’єднаних територіальних громад Миколаївської області (усього 24 особи).
Кафедра теорії й методики природничо-математичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти висловлює щиру подяку директору МСШ «Академія дитячої творчості» Матвєєвій Г. Д. за підтримку та сприяння в організації роботи майстерні.

Коментування та розміщення посилань неможливе

Коментарі закриті.

Яндекс.Метрика